SINIRLARI KALDIRAN YENİLİKÇİ BİR SİNEMA DENEYİMİ

 

 

 

 

 

 

 TME Sinemaları Konsept Tasarımı

SİNEMA SALONUNUN ÖTESİNDE YENİ BİR SOSYALLEŞME MEKANI

Film sektörünün köklü firmalarından TME, yepyeni bir markayla, yenilikçi ve farklı bir sinema deneyimi yaratmak üzere bizimle çalıştı. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin yanı sıra, Anadolu’nun farklı noktalarında uygulanmaya başlanan konseptte, sinema alanını bulunduğu AVM ile bütünleştirip, geçişken bir kurguyla yeni bir sosyalleşme noktası haline getirmeyi amaçladık.

İlk olarak TME ile gerçekleştirdiğimiz workshop’larda markayı derinlemesine analiz ederek marka bileşenleri doğrultusunda hedef kitlenin istek ve ihtiyaçlarını belirledik. Millennial’lara hitap edecek, samimi, sıcak bir tasarım dili yarattığımız fuaye alanında, bilet gişesi ve cafe alanını arka arkaya konumlandırarak çift yönlü ve şeffaf bir kurgu yarattık. Bu açık kurguyla TME Sinemaları’nın sadece film izlemek için gelinen bir sinema salonu yapısından çıkararak, millennial jenerasyonunun vakit geçirmekten hoşlanabilecekleri bir sosyalleşme deneyimine dönüştürdük.

Fuaye alanında, rahat oturma alanları ve tavandan asılan tekli koltuklarla farklı ihtiyaçlara ve zevklere hitap eden bir tasarım kurgusu yarattık. Müşterilerin mobil ihtiyaçlarını karşıladığımız paylaşımlı masalarla, birbirlerini tanımayan insanların sohbet ederek sosyalleşmesini amaçladık. Fuaye alanının duvarlarında kültleşmiş film replikleri ile  Hollywood yıldızlarının illüstrasyonlarına yer vererek ‘instagrammable’ bir deneyim yarattık.