KUVEYT’İN YENİ MERKEZİNDE, ÇAĞDAŞ VE LÜKS KONAKLAMA DENEYİMİ

 

 

 

 

THE HOUSE HOTEL KUVEYT

Ziyaretçilerinin yerel kültür ve semtle bütünleşerek konaklayacakları lüks butik otel deneyimleri sunan The House Hotel, Kuveyt’in gelişen merkezlerinden Al Khiran’da ilham verici ve benzersiz bir otel yaratmak üzere bizimle çalıştı.

Yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra, Kuveyt’te yaşayan yabancı çalışanları da hedefleyen otel için, her bir hizmetiyle ayrı birer çekim merkezi olabilecek, beklentilerin üzerine çıkacak bir otel konsepti yaratmak üzere yola çıktık. Girişinden itibaren bütün deneyim alanlarını ve servis noktalarını tasarladığımız The House Hotel ile birlikte, otel binasına 5 dakika mesafede bulunan, gündüzleri kadın müşterilere hitap eden, diğer zamanlarda da büyük etkinliklere ev sahipliği yapabilecek bir beach club tasarladık.

Dar ve uzun bir binada konumlanan otelin, karşılama ve lounge alanlarını iki ayrı kata yerleştirdik. Kuveyt’te yaşayan expat yoğunluğunu göz önüne alarak bir co-working alanını da entegre ettiğimiz lounge katında, zanaatin ön plana çıktığı, konforlu ve sofistike bir tasarım dilini benimsedik. Standart otel odalarını, gerektiğinde büyük ailelere de hizmet verebilmek için dönüştürülebilir şekilde kurguladık. Kendine ait mutfak, banyo, giyinme alanı bulunan executive süitlerde ise küçük jakuzi havuzları konumlandırdık.

Üst katta yer alan restoranın otel müşterileri haricinde, dışarıdan gelen müşterilere de hizmet verebilecek bir çekim merkezi olmasını hedefledik. Restoran, muhteşem deniz manzarası eşliğinde, bütün gün farklı yeme-içme tiplerine ev sahipliği yapan bir “smart casual dining” deneyimi sunacak şekilde tasarlandı.

Otel bünyesinde iki ayrı havuz bulunuyor: Lounge katının üstünde konumlandırdığımız ve kadın, erkek ve çocuklara hitap eden havuzun yanı sıra, teras katında muhteşem manzara eşliğinde hizmet veren, kadın müşterilere özel, feminen tasarım dokunuşlarına sahip bir teras havuzu bulunuyor. Otelin bütün havuzlarında olduğu gibi burada da kendi imzamız olan bir ‘gökkuşağı efekti’ yarattık. Havuz zemininde farklılaşan renkler kullanarak yarattığımız bu etkiyle kadınların severek ziyaret edecekleri bir nokta tasarlamayı hedefledik. Ulaşımı shuttle ile sağlanan beach club ise, göz alabildiğine büyük bir havuzun yanında küçük yeme-içme alanları, pop-up mağaza, güzellik salonu ve spa merkeziyle ön plana çıkıyor.

Kuveyt’te otelciliğe yepyeni bir soluk getirmesi beklenen otelin çok yakında hizmete açılması planlanıyor.