MÜŞTERİYE ZAMAN KAZANDIRAN, PRATİK VE YENİLİKÇİ ARAÇ SERVİSİ

 

 

 

 

 

 

Praticar Marka Tasarımı

Garenta, araç hizmetleri konusundaki genç ve yenilikçi yaklaşımını daha da ileriye taşıyarak oluşturduğu yepyeni araç servis markasının isim ve marka kimliği tasarımı için bizimle çalıştı.

Bireysel araçlarla ilgili bakım/arıza, periyodik muayene, lastik değişimi, hasar durumu, özel şoför, lojistik gibi hizmetleri bir paket altında toplayıp takip ederek yöneten ve bu şekilde müşterilerinin hayatını kolaylaştıran bu servis için öncelikle isim bulma süreciyle başladık. Yaptığımız atölye çalışmaları sonucunda, bu pratik, genç ve dinamik servisi 'Praticar' olarak adlandırmaya karar verdik.

Praticar ekibiyle gerçekleştirdiğimiz toplantılar sonucunda, samimi, deneyimli ve destekleyici bir marka kişiliği ortaya çıktı. Bu sayede potansiyel hedef kitlesinin Praticar markasıyla kalıcı ve güçlü bir bağ kurmasını hedefledik. Marka kimliğini oluşturan öğelerin tasarımında da marka kişiliğini doğru yansıtan bir dil benimsedik.

Sunulan servislerin daha anlaşılır olması ve farklı seçenekler arasından ihtiyaç duyulan hizmetin rahatça bulunarak hızlı bir şekilde talep edilebilmesi için, yönlendirme tasarımlarında ikonografiden yararlandık.

Araç hizmetlerinin hepsini tek bir çatı altında toplayarak müşterilerine zaman kazandıran Praticar, ‘Hayatı kolaylaştıran çözümler’ mottosuyla müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.