PETE CHAMPION KURUCU ORTAK - 3D TASARIM DİREKTÖRÜ

Pete, fark yaratan, özgün girişimler ve marka geliştirmede 20 yılı aşkın bir deneyime sahiptir.

İyi tasarımın ötesindeki zeka ve düşünceye olduğu kadar, o tasarımın nasıl göründüğü ve neler hissettirdiğine de tutkuyla bağlı olan Pete’in çalışmalarının özünde, akılda kalıcı, duygusal bağlar yaratmak yatar.

Pete, 1992 yılında Ravensbourne Tasarım ve İletişim Bölümü’nden Pete, Jon Blakeney ile tanışmasını takiben perakende sektörüne yöneldi ve müşteri deneyimini merkezine alan pek çok projeye imza attı.

Pete 2001’de Abbey National için gerçekleştirdiği projeyle ilk gerçek müşteri odaklı banka şubesi formatını hayata geçirdi. Bir kahve dükkanını (Costa Coffee) bankacılık alanına dahil etmesiyle ün kazanan bu çalışmanın getirdiği, çığır açan banka tasarımı ilkelerinin pek çoğu, sektörde halen dönüm noktası. Pete de Barclays, Finansbank, Co-operative Bank, Bank of Ireland, İş Bankası, NBG, RBS/NatWest, N&P ve Nationwide Building Society için yaptığı çalışmaların kazandığı küresel başarıyla perakende bankacılıkta  yaratıcı bir lider.

Armani, Diesel, Adidas, The Carphone Warehouse, Post Office, Avea, Material Lab, Miller, Beck’s ve Costa Coffee gibi markalar için perakende stratejisi ve sektör öncüsü konseptler tasarlayan Pete, aynı zamanda Intel, Mediacat, EFMA, Euromoney ve SMI tarafından düzenlenen pek çok konferans ve seminerde konuşmacı olarak yer alan bir fikir lideri.