I-AM YARATICI, ZEVKLİ VE ÖZGÜN PROJELERİ; ORGANİZE VE KURUMSAL BOYUTTA GERÇEKLEŞTİREBİLEN MÜKEMMEL BİR KURUM.

Hüseyin Özkaya
CEO, Odeabank

NELER YAPTIK

Marka Uygulama
Mimari
İç Mimari
Dijital Entegrasyon
ATM Kiosk Tasarımı

Banka Mimarisinin Ötesinde: Odeabank Deneyimi

Odeabank şube konsepti, ATM tasarımı ve flagship şube deneyimi için bir arada çalıştığımız, dikkat çekici ve ikonik çalışmalar gerçekleştirdiğimiz bir marka. Lübnan’ın en büyük bankalarından Odeabank - yerel ismiyle Bank Audi – Türkiye’ye etkili bir giriş yaparak rekabetin çok yoğun olduğu bankacılık sektöründe önemli bir yer kapmayı hedefliyordu. I-AM olarak, bankacılık ve finans alanındaki uzmanlığımızı markanın hedefleri doğrultusunda kullanarak, ilk aşamada Odeabank şube tasarımını gerçekleştirdik. Fark yaratan ve etkileyici bu banka şube konsepti, Odeabank’ın ülke genelindeki şubelerine yayıldı. Marka ile çalışmamızın ikinci aşaması olan Odeabank ATM tasarımı da oldukça ilgi çekerek Odeabank ATM’lerinin müşteriler nezdinde rakiplerinden ayrışmasını sağladı.

Şube tasarımı için güçlü ve dikkat çekici bir yaklaşım

Odeabank, Etiler’deki flagship şube tasarımı için de I-AM ekibiyle çalıştı. İstanbul’un prestijli lokasyonlarından birinde yer alan şubenin mimari ve iç mimari kurgusunu hayata geçirdik. Banka şube tasarımı sürecinde Odeabank flagship için oluşturduğumuz ana fikir, marka ifadesi güçlü ve dikkat çekici bir bina kurgulamaktı. Banka mimarisi için en önemli öğelerden biri olan dış cepheyi sıra dışı bir forma kavuşturduk. Şeffaf yapısı ve kıvrımlı hatlarıyla davetkar ve dikkat çekici bir tasarım anlayışı benimsedik.

Şube deneyim tasarımı ile fark yaratıyor

Banka deneyiminde öne çıkarmak istediğimiz unsurlardan biri, şube tasarımının teknolojiyle iç içe olmasıydı. Kullanıcı deneyimini en yüksek seviyede tutmak amacıyla, şube girişinde gelen müşterinin ihtiyacına yönelik doğru yönlendirmeyi yapan bir karşılama bankosu yerleştirdik. Banka içindeki bekleme aşamasını, bu alanlarda kullandığımız dokunmatik ekranlar, tabletler ve uygulamalar sayesinde daha keyifli hale getirdik. I-AM olarak, Odeabank için Türkiye’deki standart şube algısını kırarak farklılaşan bir banka şube konsepti tasarladık. Oluşturduğumuz müşteri deneyimi ile bankanın Türkiye pazarında dikkat çeken bir aktör olarak öne çıkmasına katkı sağladık.

 

Odeabank CEO’su Hüseyin Özkaya: “I-AM yaratıcı, zevkli ve özgün projeleri, organize ve kurumsal boyutta gerçekleştirebilen mükemmel bir kurum.”