KADININ GÜCÜNÜ ÖNE ÇIKARAN BİR KİŞİSELLEŞTİRME DENEYİMİ

 

 

 

 

 

 

Nike Air Force 1 Sage Low Kişiselleştirme Alanı

KENDİ YARATTIĞINIZ AYAKKABILARLA İÇİNİZDEKİ GÜCÜ KEŞFEDİN

Lider spor markası Nike, sevilen ayakkabısı Air Force 1 Sage Low için bir kişiselleştirme deneyimi yaratma amacıyla I-AM ile çalıştı. Mağazalarında kadın hedef kitleye yönelik “The Force is Female” sloganından hareketle, kadının içindeki gücü keşfedebilmesine olanak sağlayan bir workshop deneyimi tasarladık.

Nike’ın kişiselleştirme konusundaki gücünden yola çıkarak amatör ve profesyonel tasarımcıların katılımıyla düzenlenen workshop’larda müşteriler, tasarımcılardan aldıkları yönlendirmeyle, kendi ürünlerini tasarladılar. Birlikte çalışılacak tasarımcı önerileri, workshop’larda kullanılacak malzemelerin seçimleri ve ayakkabılara eklenecek malzemelerin dayanıklılığıyla ilgili Ar-Ge süreçlerinin yanı sıra, İstinye Park flagship mağazasına konumlandırılan workshop alanını tasarladık.

İki farklı tasarımcıyla iki ay süren kişiselleştirme atölyelerinde, kadınların yoğun katılımıyla birlikte mağazalardaki kadın müşteri trafiğini artırarak lansmanı yapılan ürüne yoğun ilgi gösterilmesine ve markaya olan bağın artmasına yardımcı olduk.