'BIG DATA'YI SANATLA BULUŞTURDUĞUMUZ BİR NIKE DENEYİMİ

 

 

 

 

 

 

Nike Air Max 720 Deneyim Alanı

NIKE İLE BİRLİKTE DUYGULARI AYAKLANDIRDIK

Sevilen spor markası Nike, şimdiye kadar ürettiği en büyük Air tabanına sahip olan Air Max 720 için, sanat ve teknolojiyi buluşturan bir deneyim alanı yaratmak üzere bizimle çalıştı.

Nike’ın kampanya ürününe özel ‘Just Go Bigger’ konsepti için, bu üründe kullandığı son teknolojiyi ön plana çıkaran, teknoloji ve sanatı buluşturmayı hedeflediğimiz deneyim alanında devasa bir laboratuvar ortamı yarattık. Müşterilerde merak uyandırmayı ve ürünü denetmeyi hedeflediğimiz bu laboratuvarda, ayakkabıyı deneyen müşterilerin duygusal tepkileri, kendilerine bağlanan EEG cihazıyla dijital olarak depolandı. Bir ay boyunca toplam 720 kişiden toplanan ‘büyük veri’yi kulanan sanatçı Refik Anadol, Awesome Bros iş birliğiyle bir dijital enstalasyon oluşturdu. Bu ‘veri heykelleri’nin yanı sıra, yeni nesil sanatçıların yine bu büyük veriden yararlanarak tasarladıkları aksesuarlar da Nike’ın seçilen flagship mağazasında sergilenen yerini aldı.

Büyük ilgi toplayan deneyim alanı ve veri heykelleri, bu mağazalardaki müşteri trafiğini artırarak Air Max 720 lansmanına katkıda bulundu.