KENDİ AYAKKABINIZI SİZE ÖZEL KILAN BİR KİŞİSELLEŞTİRME DENEYİMİ

 

 

 

 

 

 

Nike Air Force 1 Shadow Deneyim Alanı

Lider spor markası Nike, sevilen ayakkabısı Air Force 1 Shadow için ayakkabının hikayesini anlatacak, sokak sporunu öne çıkaran, dans temalı bir kişiselleştirme deneyimi yaratmak üzere bizimle çalıştı.

Nike’ın İstinye Park’ta bulunan flagship mağazasında, Air Force 1 Shadow’un sokak temalı dünyasını öne çıkaran ve ayakkabının hitap ettiği millennial jenerasyonun ilgisini çekecek bir deneyim alanı yarattık. Bu alanda iki farklı hizmet kurgusu oluşturduk: İlkinde müşteriler kendine ait Nike markalı herhangi bir ürünü getirerek bu alanda bulunan stil danışmanından ücretsiz öneriler alabiliyor. Air Force 1 Shadow’u satın alan müşterilere ise, farklı şekillerde ayakkabı bağlama tekniklerini öğretilerek, birer bağcık, pin ve dubre hediye ediliyor.

Tasarladığımız 100’den fazla bağcık, pin ve dubre ile birlikte, ayakkabı bağlama sanatçısının önerdiği farklı bağlama yöntemleriyle, müşterilere kendi ayakkabılarını diledikleri gibi kişiselleştirme imkanı sunduk.

Sunulan bu bütüncül kişiselleştirme deneyimi ve verilen hediyeler sayesinde, ayakkabıyı almayı düşünmeyen insanların da ilgisini çekerek satışların artmasını sağladık. Nike Air Force 1 Shadow Deneyim Alanı, 2019 Aralık sonuna kadar İstinye Park Nike mağazasında hizmet vermeye devam edecek.