KULLANICI DENEYİMİNİ MERKEZE ALAN YENİ NESİL BANKA ŞUBESİ

Kuveyt'in lider bankası National Bank of Kuwait için, kullanıcıyı deneyimini merkezine alan, yenilikçi ve teknolojik bir banka şubesi tasarladık.

Kuveyt’in prestijli alışveriş merkezi The Avenues'da açılan yeni NBK şubesi için sosyal etkileşimi ve teknoloji vurgusuyla öne çıkan bir kurgu yarattık. Kolay ve yenilikçi bankacılık uygulamalarına yer verilen yeni nesil şubede bir yandan markanın bu proje kapsamındaki birincil hedef kitlesi olan Kuveyt'in genç kuşağının beklentilerini karşılarken öte yandan birçok farklı müşteri profiline hitap edecek şekilde kültür, gelenek ve geleceği harmanlayan bir tasarım kurgusu yarattık. Aynı zamanda teknolojiyi öne çıkaran ve müşterilerin şube yolculuğunda tüm işlemlerini self servis olarak da çözümleyebileceği interaktif ve farklılaşan bir bankacılık deneyimi tasarladık.

Tasarımda, şube cephesinden başlayarak etkileyici, farkındalık uyandıran ve davetkar bir kurgu yarattık. Giriş ve karşılama alanlarında, bir yandan yenilikçi teknoloji uygulamalarına yer verirken, öte yandan bankanın farklılaşan özelliklerinin öne çıkarıldığı dev ekranları konumlandırdık. Bu ekranları, sadece bankacılık uygulamaları içeren alanlar olarak değil, aynı zamanda müşterilerin AVM içi ihtiyaçlarını, beklentilerini karşılayan bilgilendirici ve yönlendirici ekranlar olacak şekilde tanımladık.

Şube içerisindeki bekleme alanları kurgularının markayla etkileşime fırsat yaratacak konumlarda ve konforda olmasına özen gösterdik. Mekanda yerden tavana kadar uzanacak şekilde yerleştirilen dev dikey ekranların önüne yerleştirdiğimiz tablet kioskları için sadece teknolojik yeniliklerin değil, aynı zamanda şube içi etkileşimi güçlendirecek soruların da yer aldığı içerikler oluşturduk. Kullanıcıların tabletlerdeki sorulara verdikleri yanıtlarla, şube cephesi, tavandaki küp ekranlar ve dev dikey ekranlardaki tüm içeriği değiştirebildiği, bu şekilde de şubenin görsel algısını bir anda değiştirerek tüm deneyime dahil olduğu etkileşimi yüksek ve farklılaşan bir kurgu yarattık. Böylece müşterinin mekan deneyimini gözle görülür ölçekte değiştirdiği, örneği görülmemiş eşsiz bir banka yolculuğu tasarladık.

Tüm bunlara ek olarak, daha fazla müşteriye ulaşmayı sağlamak adına mekanda sadece banka müşterileri için değil aynı zamanda ziyaretçiler için de çok fonksiyonlu bir toplantı odasını ilgi alanlarına yönelik farklı seminer ve etkinlikler için de kullanılabilir olarak tasarladık. 

Yeni NBK, bu proje ile birlikte günümüz bankacılık ihtiyaçlarına yanıt vermenin ötesinde farklılaşan ve sadece bankacılık hizmeti vermek yerine yaşama odaklanan deneyim kurgularını içeren eşsiz bir banka şubesi haline geldi.