DOĞU'NUN EGZOTİK RUHUNU MODERN TASARIMLA HARMANLAYAN BİR RESTORAN KONSEPTİ

Lumee Restaurant Mimari Tasarımı

Ortadoğu’nun egzotik ruhu ve sokak yemeği kültürünü yansıtan fast casual konseptli grill restoranı Lumee’nin tasarımı için Bahreynli Al Abraaj Restaurant Group ile birlikte çalıştık.

İç mekan tasarımında, doğunun geleneklerini ve mirasını modern bir tarzla harmanlayıp ziyaretçiler için keyifli bir deneyim tasarladık.

Misket limonu anlamına gelen Lumee’nin kelime anlamından yola çıkarak tasarımda canlı sarı ve yeşil renkleri kullandık. Bu renklerle tasarımdaki keskin modernliğe vurgu yapıp, klasik tema ve dokularla kontrast yaratarak tasarımı daha da güçlendirdik.

Yarattığımız bu kontrastı; Bahreynli tasarımcıların ürettiği el yapımı tahta masalarla modern tarzdaki sandalyeler; renkli bir pazarı hatırlatan süslü bir döşeme ile sade bakır tezgahla pekiştirildi.  Meze kültürünü de göz önünde bulundurarak, oturma alanlarının rahat, samimi ve paylaşımcı bir deneyim sunmasına özen gösterdik.

Yemek deneyiminin yanı sıra, Lumee’de satışa sunulan limon turşusu ve harissa eriştesi gibi yerel ürünleri girişe konumlandırarak yoldan geçenlerin dikkatini çeken ve içeri davet eden bir dış cephe tasarımına yer verdik.