ZİYARETÇİLERLE MARKALARI AÇIK HAVADA BULUŞTURAN YEPYENİ BİR DENEYİM KURGUSU

Kanyon Alışveriş Merkezi ile Kanyon’un açık hava alanlarını ziyaretçiler için daha etkili ve keyifli hale getiren doğadan ilham alan, güvenli bir alışveriş deneyimi yaratmak üzere yola çıktık ve Kanyon’un merkezinde bulunan açık hava etkinlik alanını yeniden tasarladık.

Projedeki temel hedefimiz, Covid-19 pandemisi sonrasında değişen ziyaretçi ihtiyaçları ve alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak, Kanyon kiracılarına alternatif bir açık hava sergileme ve satış imkanı sunmak ve Kanyon’un ziyaretçi trafiğini arttırmaktı. Bu hedefle, ziyaretçilerin alışveriş motivasyonunu yükselten, kendilerini güvenli hissedebilecekleri, Kanyon markalarının sergileme ve satış operasyonlarını gerçekleştirebilecekleri, doğayı ve yeşili ön plana çıkaran, modüler bir pazar yeri konsepti oluşturduk.

Kanyon’un ev sahipliği yaptığı yaşam tarzı markalarının dönemsel olarak yer aldığı, tasarım diliyle mekanla bütünleşen, farklı alanlarda kullanıma uygun, modüler bir ürün ailesi tasarlayarak, rahat, özgür ve güvenli bir ziyaretçi deneyimi yarattık.

Tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdiğimiz Kanyon Air’ın sunduğu müşteri yolculuğu içerisinde birçok farklı deneyim alanı bulunuyor. Dönemsel olarak değişen temalar çerçevesinde ise pop-up mağazalardan, müzik ve yeme içmeye dair alanlara kadar birçok yenilik planlanıyor.