YATIRIM YAPMAK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI!

Paragaranti Responsive Web Tasarımı

Paragaranti Yeni Tasarımı ile Yatırım Yapmayı Kolaylaştırıyor

Paragaranti web tasarımı ile, UX ajansı olarak yer aldığımız Garanti Bankası projelerine bir yenisini ekledik. Garanti Bankası’nın yatırım portalının yeniden tasarımı için detaylı araştırmalar ve görüşmeler gerçekleştirdik. Bu aşamanın sonucunda, mevcuttaki yatırım portallarının birbirlerine çok benzediğini ve neredeyse tümünün içerik açısından sadece finans uzmanlarının yararlanabileceği bir seviyede olduğunu gözlemledik. Dijital bankacılık ve yatırım alanındaki bu açığın farkına varmamızla, tasarım stratejimizin üzerine kurulduğu en önemli içgörü de belirlenmiş oldu.

Ev hanımına da uzmanlara da hitap eden kullanıcı deneyimi haritaları

Araştırmalarımız ve marka temsilcileriyle yaptığımız çalışmalar neticesinde, “Yatırımımı yalnızca altına yaparım” diyen ev hanımından “Kendi portföyümü kendim yönetirim” diyen trader’a kadar 5 farklı yatırımcı profili çıkarttık. Kullanıcı deneyimi tasarım sürecinin bir sonraki aşamasında bu yatırımcı profillerinin beklentilerini, ihtiyaçlarını ve hedef deneyim haritalarını çıkardık. Farklı risk iştahı ve bilgi seviyesine sahip bu profillerin tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan bir dijital müşteri deneyimi yaratmak için, baştan sona yeni bir tasarım oluşturduk.

Kullanıcı deneyimini iyileştiren fonksiyon ve oyunlar

Bir yatırım bilgi alma platformu olan Paragaranti’nin yapısına, bilgi seviyesi düşük, risk iştahı orta ve az olarak sınıflandırılan kullanıcıların finansal bilgi seviyesini artırmak ve onları yatırım yapmaya yönlendirmek adına paratip, getiri karşılaştırma, grafik yorumlama ve paraoyun gibi inovatif fonksiyonlar dahil ettik.

Görsel tasarımı ile de dijital bankacılıktaki rakiplerinden ayrılıyor

Bu fonksiyonlar sayesinde Paragaranti yatırım portalları arasında, yatırım önerilerini en net ve en kolay anlaşılır şekilde bulunabileceği, kullanıcının istediği anda hızla alım satım yapabileceği bir portal haline geldi. Görsel ve yapısal tasarımı ile de rakiplerinden ayrışan Paragaranti 2016 MIXX Awards Türkiye’de Marka Destinasyon Siteleri ve Mikrositeler kategorisinde bronz ödüle layık görüldü.

"I-AM SON DERECE ORGANİZE ÇALIŞAN, KREATİF VE YENİLİKÇİ BİR FİRMA"

 

 

 

 

 

 Hüsnü Erel

Genel Müdür Yardımcısı