UZAKTAN SAĞLIK KONTROLÜ VE TEDAVİ DENEYİMİ SUNAN TELE-TIP PLATFORMU

I-AM olarak uzaktan sağlık kontrolü, teşhis ve tedavi deneyimi sunan Galenclinic tele-tıp uygulamasının tasarımını gerçekleştirdik. Mobil uygulama tasarımı süresinde, Galenclinic için sistem analizi, çalıştaylar, yapısal konsept tasarımı, wireframe tasarımı, prototipin testi, görsel konsept ve görsel tasarım proje aşamalarını izledik.

Hedefimiz, özellikle pandemi döneminde, temassız bir şekilde hekime erişimi sağlamak, tedavi alma sürecini hastalar için temassız, pratik, riskten uzak ve ekonomik kılmaktı. Bu kapsamda, sağlık çalışanlarının hastalara hızlı, kolay, erişilebilir hizmet sunmasını amaçladık. 

Hasta ve doktor görüşmelerinin yüz yüze görüşme yanısıra, online görüşme seçeneğiyle de gerçekleşebilmesi hem hasta, hem sağlık çalışanlarına konfor sunuyor. Yoğun günlük temposu sebebiyle doktor randevusuna zaman bulamayan, çalışma ortamından izin almakta ya da ev ortamından uzaklaşmada zorluk yaşayan, mobilitesi azalmış hastalara konforlu, ekonomik, ulaşılabilir bir deneyim sunuyor. Yeni deneyim, lokal ve uluslararası sağlık hizmetlerinde, teknolojiden faydalanarak hasta deneyimini en üst seviyeye taşıyan bir kurgu yaratıyor. 

Geliştirilen mobil uygulama ile Galenclinic, hastalara, bulunulan lokasyondan bağımsız olarak en uygun zaman aralığında online randevu alma imkanı sunuyor. Aynı zamanda yapay zeka ile desteklenen algoritmalar, hastanın semptomlarına göre en doğru kliniğe yönlenmesini sağlıyor, böylece polikliniklerde fazladan bir yoğunluğun önüne de geçilmiş olunuyor. Yapay zeka, sınırlı bir zamanda teşhisle ilgili karar veren hekimi destekleyerek, en doğru kararı vermesine olanak tanıyor. Uygulama ayrıca, tedavi sürecinde de hastaya eşlik ederek sağlığına ulaşması için gerekli takipleri sağlamasına, sağlık verilerinin güvenli bir şekilde depolanmasına ve takibine olanak sağlıyor.

Galenclinic bu uygulama ile özellikle yoğun çalışma programı olan beyaz yaka çalışanları, üst düzey yöneticileri, doktorlarla sık görüşme ihtiyacı olan kronik rahatsızlığı olan hastaları, mobilitesi azalmış ve hastane ortamına girmek istemeyen üst yaş gruplarını, çocuklu aileleri ve hastaneye erişimi olmayan imkanı sınırlı kullanıcıları hedefliyor.