I-AM PROJE SÜRECİ BOYUNCA BİZİMLE AYNI NOKTADAN BAKARAK AYNI İNCELİKTE DÜŞÜNDÜ. ISTANBUL'DA, ASLINA BAKARSANIZ HER NEREDE OLURSAK OLALIM, BAŞKA BİR AJANSLA ÇALIŞMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL.

Handan Özbek
Ortak, FerahFeza

NELER YAPTIK

Marka Kimliği
Marka Uygulama
İç Mimari

I-AM, yeme-içme hayatının profesyonel ismi Leb-i Derya’nın ortaklarının aralarında bulunduğu bir ekip için Karaköy’de bulunan FerahFeza restoranın mimari ve marka tasarımını ele aldı. Mekanda, akılda kalıcı yemek yeme deneyimini destekleyecek, etkileyici bir fon yaratmak hedeflendi.

Bir yanda deniz, boğaz ve tarihi yarım ada; öte yanda tarihi kent merkezi, Galata ve Beyoğlu manzarasını aynı anda içinde barındıran mekanın tasarımı da ismini yansıtacak şekilde kurgulandı. Karaköy’ün ruhuna ve yeme içme deneyimine eşlik etmek üzere sakin ve kalıcı öğelere odaklanıldı.

Leb-i Derya’nın lezzet konusunda uzman ekibinin yemek şovu, açık mutfak; mekanda tasarımı besleyen temel öğe olarak belirlenerek merkeze yerleştirildi. Karaköy’ün zanaatkar dokusunu desteklemek üzere mekan tasarımında da “ustalık” temasını öne çıkaracak detaylar kullanıldı.

FerahFeza, açılmasının üzerinden 1 sene geçmeden İstanbul yeme-içme dünyasının önde gelen markalarından biri haline geldi.