LÜKS VE ULAŞILABİLİR BİR VEJETARYEN RESTORAN DENEYİMİ

 

 

 

 

 

 

İngiltere, Londra

ETHOS FOOD

Ethos, Londra'da modern ve şık bir tarza sahip, sağlıklı ve etten uzak yemekler sunan vejetaryen bir restoran konsepti. Londra’nın merkezinde, Oxford Circus istasyonundan birkaç adım uzaklıkta yer alan bu özel konsepti hayata geçirmek için girişimci Jessica Kruger ile birlikte çalıştık.

İç Mekan Tasarımı

Vejetaryen ve sağlıklı yemek konseptini şık, kaliteli ve ulaşılabilir olarak sunmak için tasarlanan iç mekan ve yerleşim düzeni; müşteri akışını optimize etmek ve dinamik bir ortam sağlamak için özenle hazırlanmıştır.

Yiyecekler, standart self-büfe yapılandırması yerine, özel dairesel tezgahlarda servis edilen bir yemek alanı kurgulanmıştır. İç mekan nötr paletle birlikte kullanılan mavi, altın ve gümüş ile ulaşılabilir lüks algısına vurgu yapmaktadır. Mekan içerisinde kullanılan 4 metreden yüksek canlı huş ağaçları tasarımda organik bir element olarak kendini gösterir.

Ethos, sağlıklı yemek seçenekleri arayanlar için ulaşılabilirliği ve lüksü bir arada barındıran I-AM imzalı bir restoran olarak Londralılara hizmet etmektedir.

Vegan ve vejeteryanlara hitap eden konseptiyle Ethos Foods, RetailWeek Interior Awards’ta "Yılın En İyi Yeme ve İçme Mağazası" ödülünü kazandı.