ERTUĞRUL YURDAKUL KURUCU ORTAK - 3D TASARIM DİREKTÖRÜ

I-AM İstanbul kurucu ortaklarından olan Ertuğrul, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’nde mimarlık lisansını tamamlamış; takiben Endüstriyel Tasarım Ürünleri programında yüksek lisans derecesi almıştır.

Ertuğrul, 2004 yılında mimar ortağı Emre Kuzlu ile Ankara’da Atölye 7A Mimarlığı kurmuş, Atölye 7A, ortaya koyduğu pek çok tanınmış mimari ve iç mimari projeyle önemli başarılara imza atmıştır. Atölye 7A’nın 2007’de Ankara’dan İstanbul’a taşınması Ertuğrul’un kariyerinde de önemli bir kırılıma işaret eder.

Şirketin yolu 2008 yılında Londra I-AM ekibiyle tanıştıktan sonra değişmiştir. Aynı yıl, 360° müşteri deneyimine dayalı tasarım ilkeleriyle I-AM İstanbul kurulmuştur. O günden bu yana I-AM metodolojisi kullanılarak bir çok ses getiren projelere imza atılmıştır.

Ertuğrul 2007 yılından bu yana, uzmanlığını her sektörden markalar için deneyim tasarımı üzerine yoğunlaştırmıştır. Ertuğrul’un projeleri arasında Turkcell, Arçelik, Daikin, Avea, Brisa ve Türkiye İş Bankası gibi markalar yer almaktadır.