CENTER HOTELS LAUGAVEGUR

 

 

 

 

 

 

 

Reykjavik, İzlanda

CENTER HOTELS MARKA KİMLİĞİ YENİLEME VE İÇ MİMARİ TASARIM

Center Hotels, yıllardır İzlanda’nın en çok tercih edilen otel gruplarından biri. Bu konumunu daha da güçlendirmek üzere Center Hotel ekibi, yenilikçi ve cesur bir marka kimliği ve iç mimari yenileme çalışması için I-AM ile bir araya geldi. Bu işbirliğinin ilk aşaması olarak Reykjavik’te yer alan Center Hotel Laugavegur projesini gerçekleştirdik. I-AM olarak, Center Hotel Laugavegur için yerel İzlanda misafirperverliğini ön plana çıkaracak ve misafirlerin kendilerini daha da özel hissetmelerini sağlayacak eşsiz bir otel deneyimi tasarladık.

İzlanda Kültürüne Odaklanan Yeni Marka Kimliği

Uluslararası otel zincirlerinin İzlanda'ya girişiyle giderek daha rekabetçi hale gelen pazarda öne çıkmak için Center Hotels ile öncelikle bir marka kimliği çalışması yaptık.

Yeni marka kimliği çalışmamızın temeli, İzlanda kültürünü ve şehrin ruhunu konukların gerçek anlamda deneyimleyebilmesine vurgu yapan “Yerel gibi konakla” mottosu üzerine kuruldu. Uluslararası zincirlerin sağlayamadığı “evde olma” ve “otantik bir İzlanda” deneyimini yaşatmak öncelikli hedefimiz oldu. Hem Center Hotels ana markası için, hem de her Center Hotels'in her zinciri için logo tasarımı gerçekleştirdik. Yeni ana marka logosu, daha genç bir çizgiyle hem yerel yaşam ve hem de yaratıcılığa göndermeler yapacak şekilde tasarlandı. Marka dilini oluştururken İzlanda’nın yerel halkının cesur, ilham dolu ve gurur veren kültüründen ilham aldık.

İç Mimari Tasarım

2019’un son çeyreğinde açılan Center Hotels Laugavegur, iç mimari tasarımını gerçekleştirdiğimiz ilk otel olarak İzlanda'da yerini aldı. 102 odasını, barını ve restoranını kurguladığımız otelin tasarımında “Yerel gibi konakla” marka mesajına odaklanarak bütüncül bir misafir deneyimi oluşturduk. Lobi ve bekleme alanında, İzlanda kültürüne ait bilgileri içeren bir duvar oluşturuldu. Misafirlerin çalışmak, sosyalleşmek ya da rahatlamak için kullanabilecekleri bu alan, onlara Center Hotels Laugavegur'da evlerindeki konforu ve sıcaklığı sunacak şekilde kurgulandı. Bu alanda, markanın yenilenmiş genç ve cesur tonunun kullanıldığı grafik öğelerle birlikte yerel kültürün ve İzlanda tarihinin yansıtıldığı eğlenceli mesajlar tasarıma dahil edildi.

Farklılaşan Yeme İçme Deneyimi

Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği için LOA Restaurant & Bar ve “al-götür” konseptli kafe Stökk, yenilenen otel içerisindeki iki farklı yeme-içme mekanı olarak kurgulandı. Hem otel misafirlerine hem de yerel halka açık olan restoran ve kafe, gençleşirken özünü kaybetmek istemeyen Center Hotels’in yeni marka kimliği için tamamlayıcı mekanlar olarak tasarlandı.

Laugaveur’un tamamlanmasının ardından markanın diğer otellerinin de aynı marka kimliğiyle yenilenme projesi devam etmekte. Tüm otellerin proje detayları çok yakında web sitemizde olacak.