KATAR'DA SANATSEVERLERİN BULUŞMA NOKTASI OLAN BİR KAHVE DÜKKANI

 

 

 

 

 

 

Anouk 09 Coffee Marka Tasarımı

Katar’da bir moda markası yöneten Hend Alsubaey, farklı disiplinleri ve kültürleri bir araya getirecek, sosyal hayatta kadınların da varlık göstermesini hedefleyen, çok yönlü bir kahve dükkanı yaratmak üzere bizimle çalıştı.

Tasarlamak istediğimiz markanın ana misyonunun sadece kahve satmak değil, sağlıklı yerel üreticilere destek veren, yoga & sanat dersleri verilen, sanatçılarla iş birliği yapılan ve sanatseverlerin buluşma noktası olan bir kahve dükkanı markası tasarlamayı hedefledik.

Düzenlediğimiz marka ve müşteri yolculuğu workshop’larında öncelikli olarak hedef kitleyi tanımladık. Kendi hayatını yönetebilen, fikir sahibi ve hayatla ilgili bir şeyler yapmak isteyen hırslı kadınların yanı sıra, bölgede çalışan expat’ları da içeriye çekerek, herkesi kapsayan bir mekan olmasında karar kıldık. Bu sayede marka ve mekan aracılığıyla bir topluluk ve yaşam tarzı yaratmayı hedefledik.

Kahve dükkanının sanat, moda, müzik, yaratıcılık ve dinginliğin aynı yerde bulunduğu, sağlığa ve çevreye duyarlı, aynı zamanda alçakgönüllü bir marka kişiliğine sahip olması gerektiğine karar verdik. Bütün bu unsurlar etrafında da marka kimliği çalışmasını gerçekleştirdik. Mevcut olan moda markası Anouk09 ismi üzerinden, premium görünümünün yanı sıra markanın ulaşılabilir olduğunu hissettiren, aynı anda hem sofistikte hem de sade görünen bir kurumsal kimlik tasarladık. Belirlediğimiz renk paleti ve bu palete eşlik edecek dokuların, Anouk09’un çok yönlü yapısını yansıtacak bir kurguda olmasına özen gösterdik.

Son olarak Anouk09 kahve dükkanı için bir marka sloganı çalışması gerçekleştirdik. Oluşturduğumuz marka kimliğini ve mekanın çok yönlülüğünü de göz önünde bulundurarak, farklı fonksiyonları bir arada barındıran, her şeyin bulunabileceği tek mekan anlamına gelen “The Place” adında karar kıldık.