POS SATIŞLARINI DAHA VERİMLİ HALE GETİREN BİR OYUN TASARIMI

 

 

 

 

 

 

Akbank Kobi POS Satış Oyunu Tasarımı

Akbank, KOBİ müşteri segmentine POS satışını daha verimli hale getirmek ve takım ruhunu destekleyecek bir oyunlaştırma sistemi sunmak için bizimle çalıştı.

Yaptığımız tasarım workshop’larının ilk aşamasında, rekabetin birleştirici gücünden yararlanarak verimliliği artıracak bir oyun sistemi yaratmayı hedefledik. Türkiye genelinde satış takımlarından gelen ikişer haftalık verilere dayanarak, kazanan takımların belirlendiği ve ödüllendirildiği, eğlenceli ve geliştirici bir oyun tasarladık.

SATIŞ YAPMAK EĞLENCELİ BİR OYUNA DÖNÜŞTÜ

Tasarladığımız ekranlardaki bilgi şeffaflığı sayesinde, bütün oyuncuların sıralamalarını oluşturan açılış, kapanış, aktiflik, satış ve sosyallik gibi hedefleri izlenebilir kılarak, kişisel motivasyonu artırmayı hedefledik.

Takım başarısının yanı sıra bireysel performansı da teşvik etmek amacıyla, düello maçlarını ve rozet sistemi oluşturduk. Bu sayede oyuna eğlence ve kazanma hırsını da entegre ederek satış dünyasını daha renkli bir hale getirdik.

Büyük bir takımın parçası olmanın verdiği aidiyet duygusunu, bireysel motivasyonu ve satış verimliliğini artıran oyunlaştırma kurgusu, Akbank satış ekibinden olumlu geri bildirimler alıyor.