İŞ ARAMA SÜRECİ HİÇ BU KADAR RAHAT OLMAMIŞTI!

 

 

 

 

 

Akbank Kariyer

Web Sitesi ve Mobil Uygulama Tasarımı

MILLENNIAL YETENEKLERİ YAKALAMAYA YÖNELİK BİR WEB SİTESİ VE MOBİL UYGULAMA TASARIMI

Akbank için, iş dünyasındaki millennial’ların değişen gereksinimlerine uyan bir işe alma deneyimi sunabilmek ve millennial yetenekleri yakalayabilmek için Akbank Kariyer Web ve Mobil’i tasarladık.

Millennial’ların algısına uyan ve stresli iş arama sürecini rahatlatmaya yönelik bir tasarım stratejisi benimseyerek; mobil ile uyumlu, progressive scroll özelliği olan ve boş alanların kullanımı konusunda cesur bir web ve mobil uygulama yapısı kurguladık.

GERÇEK HİKAYELERLE DESTEKLENEN BİR KARİYER WEB SİTESİ KURGUSU

Web sitesinin yapısı 4 ana başlıktan oluşuyor: Akbank’ı Keşfet bölümünde, Akbank’ta çalışmanın nasıl olacağı, çalışanların gerçek hayat hikayelerine dayanarak anlatılıyor. Bu içerikler kullanıcının kendisiyle ilişkilendirebileceği ilgi çekici ve ikna edici bir dünya sunuyor.   Gelecekteki Sen bölümünde ise, adayın Akbank’a girdiğinde hayatını nasıl yönlendireceğine dair, gelişim olanakları, yan haklar ve sosyal sorumluluk faaliyetleri gibi fırsatlar hakkında detaylı bilgi veren bir yapı sunduk. Akbanklı Olmak İçin bölümü, adayların kendi profillerine uygun ilanları filtreleyerek iş arama sürecini kolaylaştırıyor. Aynı zamanda işe başvurma sürecinde dair yardımcı içerikler sunuyor. Blog bölümündeyse farklı alanlarda adayların ilgilenebileceği içeriklere yer verdik. Site içerisinde farklı bölümlerde bulunan içeriklerle ilgili pop-up blog yönlendirmeleriyle sitede daha fazla zaman geçirmelerini sağlayacak bir yapı kurguladık.

Hem web sitesinde bulunan, hem de uygulamanın yapısını oluşturan şifreli alanlarda, LinkedIn profiliyle entegre edilebilen, kolaylaştırılmış bir profil oluşturma süreci sunduk. Farklı profil seçimleri sayesinde ilan filtreleme özelliğiyle aranılan ilanlara kolay ulaşılmasını sağladık. Başvuru yapıldıktan sonra, adayın bütün süreci anbean görüntülemesini ve sürece hakim olmasını sağlayarak, hem siteye, hem de Akbank’a olan bağlılığı artırmayı hedefledik.